O nas Data aktualizacji 2018-09-26 15:49:00

Firma Junior powstała w 2012 roku i początkowo zajmowała się sprzedażą fotelików, wózków i innych akcesoriów dziecięcych w sklepie Junior w DH Astra we Wrocławiu.

 

W grudniu tego samego roku powstał blog Osiem Gwiazdek (osiemgwiazdek.blogspot.com), poczatkowo mający na celu popularyzację wiedzy na temat fotelików samochodowych w ogólności, a w późniejszym okresie skupiający się na fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy (RWF). Nasz blog był jednym z pierwszych miejsc w polskim internecie, gdzie można było zdobyć wiedzę dotyczącą tego sposobu przewożenia dzieci w autach w sposób lekki, przystępny i żartobliwy. Z tego powodu blog cieszył się ogromną popularnością, co przeniosło się na rozwój naszej działalności.


W grudniu 2013 roku nasza firma nawiązała kontakty handlowe ze szwedzkim producentem fotelików Axkid. Dbałość o bezpieczeństwo najmniejszych ludzi oraz wspólna wizja jak najdłużego przewożenia tyłem do kierunku jazdy, jako najlepszego sposobu na zabezpieczenie dzieci w podróży, sprawiła, że firma Junior została wyłącznym dystrybutorem produktów Axkid. Tym sposobem jeszcze mocniej zaznaczyliśmy obecność fotelików RWF na rodzimym rynku.

 

W maju 2015 roku powstał w Łodzi, pierwszy sklep pod szyldem Osiem Gwiazdek, mający w ofercie jedynie skrupulatnie wyselekcjonowane, najbezpieczniejsze foteliki samochodowe dla dzieci. Tym aktem rozpoczęliśmy swoją ekspansję na terenie kraju.

 

We wrześniu 2016 roku powstał sklep Osiem Gwiazdek Poznań, zaś w listopadzie pierwszy warszawski oddział naszej firmy. Następne lokalizacje to kolejno: Dąbrowa Górnicza, Kielce, Szczecin, drugi sklep w Warszawie, Słupsk, Lublin a wreszcie w Olsztyn i Białystok.

 

W międzyczasie, na przełomie lat 2016/17, zostaliśmy docenieni przez niemieckiego producenta fotelików z półki premium – Takata. Zostaliśmy wybrani na oficjalnego dystrybutora jego produktów na terenie kraju.

 

W chwili obecnej prowadzimy działalność polegającą głównie na odpowiednim doborze i sprzedaży najlepszych fotelików samochodowych dla dzieci. Z dwunastoma sklepami w jedenastu miastach, Osiem Gwiazdek jest marką ogólnopolską, uznaną w każdym mieście w którym prowadzimy naszą działalność. Jednocześnie nie stronimy od działań non-profit polegających na dalszym edukowaniu społeczeństwa na temat bezpiecznego przewożenia dzieci. Pomaga nam w tym, między innymi, największa grupa tematyczna na polskim Facebooku - Społeczność Osiem Gwiazdek. Dodatkowe wsparcie stanowią artykuły, felietony czy wywiady z naszymi pracownikami, które można znaleźć w wielu miejscach w internecie. Angażujemy się również w działania charytatywne, cyklicznie organizując zbiórki pieniędzy na leczenie chorych dzieci i wspomagając, na przykład domy dziecka.